top of page

Agnieszka Szczygieł

psycholog, seksuolog & psychoterapeutka

Z wykształcenia jestem psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką kliniczną.

Z zamiłowania także edukatorką seksualną i trenerką.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy zawodowej.

 

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim.

Jestem absolwentką kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym i systemowym, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (Kraków). Zrealizowałam również liczne, mniejsze formy szkoleniowe w obrębie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej, ISTDP a także psychodramy i pracy z traumą. 

W dziedzinie seksuologii klinicznej szkoliłam się m.in. w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii przy CMKP w Warszawie oraz u superwizorów PTS. Posiadam certyfikat seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. 

Ukończyłam zaawansowany kurs Analizy Więzi Prenatalnej, prowadzący do uzyskania międzynarodowego certyfikatu Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi Prenatalnej.

Od 2012 roku prowadzę prywatną praktykę. Jestem współzałożycielką gdyńskiej Poradni Psychologiczno - Seksuologiczną Bliżej Siebie (2012-2022). Od wielu lat współpracuję z trójmiejskimi instytucjami sektora publicznego jako seksuolożka, psychoterapeutka i superwizorka. Doświadczenie kliniczne zdobywałam także pracując m.in. jako terapeutka i kierowniczka gdyńskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (2013-2017) oraz dyrektorka pionu interwencyjnego w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni (2017-2019).

Obecnie współpracuję także z Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie oraz 

 

W pracy klinicznej specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i terapii par. Pracuję eklektycznie, głównie w oparciu o koncepcje psychodynamiczne, zintegrowane z technikami innych modalności terapeutycznych. 

20230920_101513.png
bottom of page