top of page

Agnieszka Szczygieł

psycholog, seksuolog & psychoterapeutka

Z wykształcenia jestem psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką

(w procesie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym).

 

Z zamiłowania także edukatorką seksualną i trenerką.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy zawodowej.

 

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim.

Jestem absolwentką kursu psychoterapii w nurcie psychodynamicznym i systemowym, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (Kraków). Zrealizowałam również liczne, mniejsze formy szkoleniowe w obrębie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej, ISTDP a także psychodramy i pracy z traumą. 

W dziedzinie seksuologii klinicznej szkoliłam się m.in. w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii przy CMKP w Warszawie oraz u superwizorów PTS.

Jestem uczestniczką kuru z Analizy Więzi Prenatalnej, prowadzącego do uzyskania międzynarodowego certyfikatu Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi Prenatalnej.

Od 2012 roku prowadzę prywatną praktykę. Jestem współzałożycielką gdyńskiej Poradni Psychologiczno - Seksuologiczną Bliżej Siebie (2012-2022). Od wielu lat współpracuję z trójmiejskimi instytucjami sektora publicznego jako seksuolożka, psychoterapeutka i superwizorka. Doświadczenie kliniczne zdobywałam także pracując m.in. jako terapeutka i kierowniczka gdyńskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (2013-2017) oraz dyrektorka pionu interwencyjnego w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni (2017-2019).

Obecnie współpracuję także z Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki w Sopocie.

 

W pracy klinicznej specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i terapii par. Pracuję eklektycznie, głównie w oparciu o koncepcje psychodynamiczne, zintegrowane z technikami innych modalności terapeutycznych. 

20230920_101513.png
bottom of page