Agnieszka Szczygieł

psycholog, seksuolog & psychoterapeutka

Z wykształcenia jestem psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką

(w procesie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym).

 

Z zamiłowania także edukatorką seksualną i szkoleniowcem.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy zawodowej.

 

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim.

Jestem absolwentką kursu psychoterapii w nurcie integratywnym, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (Kraków). Zrealizowałam również liczne, mniejsze formy szkoleniowe w obrębie psychoterapii psychodynamicznej, psychoanalitycznej, ISTDP a także psychodramy i pracy z traumą. 

W dziedzinie seksuologii klinicznej szkoliłam się w Zakładzie Seksuologii Medycznej i Psychoterapii przy CMKP w Warszawie oraz u superwizorów PTS.

Od 2012 roku prowadzę prywatną praktykę. Założyłam m.in. gdyńską Poradnię Psychologiczno - Seksuologiczną Bliżej Siebie. Współpracuję z lokalnymi instytucjami sektora publicznego jako psychoterapeutka, seksuolożka i superwizorka. Posiadam również kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z traumą, które zdobywałam pracując jako terapeutka i kierowniczka gdyńskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz dyrektorka pionu interwencyjnego w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni. 

 

W pracy klinicznej specjalizuję się w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, terapii seksuologicznej oraz terapii par. Prowadzę również edukację seksualną dzieci, młodzieży i osób z niepełnosprawnościami. 

Pracuję eklektycznie, głównie w oparciu o koncepcje psychodynamiczne, zintegrowane z technikami innych modalności terapeutycznych. 

O mnieee.jpg